Meisi ilunurk: kas ühest kreemist ei piisa?

Meisi ilunurk: kas ühest kreemist ei piisa?

Kas poleks mitte ideaalne, kui oleks vaid üks kreem, mida kasutada hommikul ja õhtul, suvel ja talvel? Ma tean, et mitmed seda nii teevadki, aga aus vastus on see, et erinevatel hooaegadel peaks olema erinev kreem ning ka päevakreem ja öökreem ei tohiks olla sama. Olen kuu aega kasutanud Sesderma Azelac RU seeriat ning ongi kohe hea näide võtta, mille põhjal lähemalt asja selgitada.

Postitus sündis koostöös Hurmus Eestiga. Fotode autor Kaupo Tammiste.

Nagu olen ka varem kirjutanud, siis nahahoolduse alustala on selle korralik puhastamine, et ilutooted kenasti sellele mõju saaks avaldada. Meigi pesen ma õhtuti korralikult maha, aga hommikul käin naha üle depigmenteeriva, antioksüdatiivse ja niisutava toimega puhastusvahendiga (toote link SIIN). See valmistab naha ette järgmiseks sammuks ehk seerumi lisamiseks. Muide, seerum võiks minna peale võimalikult ruttu kuniks nahk on veel niiske – siis imendub ta kõige paremini.

Minu suvejärgsed näohoolduse tooted 🙂

Minu igapäevane kaaslane on Sesderma Azelac RU liposoomseerum, mille ülesanne on nahatooni ühtlustada, olles samal ajal vananemisvastane, kiirendades naha uuenemist ja rahustades nahka. Seerum tungib naha alumistesse kihtidesse, kuhu kreem ei pääse, seega on ta naha jaoks väga olulise tähtsusega. Aeg-ajalt segan ma seerumi sisse ka isepruunistavat seerumit, et näonahale hea jume saada, sest päevane SPF 50 näokreem hoiab näonaha üsna heleda. Tuleb välja, et need kaks toodet saavad väga hästi läbi, mõjutamata üksteise parimaid omadusi 🙂

Hoian näpus seerumit, mida sobib näol ka koos isepruunistava tootega kasutada.

Et laigukesi nahal veelgi enam helendada, kasutan ma seerumi asemel õhtuti intensiivseid pigmendilaike vähendavaid ampulle. Minu jaoks on väga tänuväärne, et ampullid pole klaasist anumas, seega ei karda ma neid murda ega katki teha ning lisaks on pakis kaasas ka kork, sest ühest ampullist jätkub mitmeks korraks. Kuigi arvasin esialgu, et pigmendilaike mul pole, siis olen mõne visa laigu näolt siiski avastanud – need on nüüd pärast kuu aega Sesderma Azelac RU seeria kasutamist tunduvalt heledamaks muutunud.

Nüüd aga kreemidest! Neid on mul kaks – üks päevaseks ajaks ja teine öiseks. Olgu tegemist päikeselise ilmaga või pilve taga kükitava päikesega, üks olulisi vananemisvastaseid vahendeid on päikesekaitse. Päris mitmed maailmakuulsad naised on päikesekaitset nimetanud oma põhiliseks noorusliku naha saladuseks ning jätkan nende eeskujul. SPF aga on sobilik just päevasele ajale ning öösel pole hea teda nahale kanda, seega on päeval mu kaaslaseks depigmenteeriv geel-kreem SPF 50 (link tootele SIIN) ning ööks ilma päikesekaitseta versioon (link tootele SIIN). Et oma naha eest parimal viisil hoolt kanda, olen oma kosmeetika vahetanud mineraalse vastu välja, seega BB-kreem ning mineraalne baas on samuti päikesekaitsega. Küll aga võib meik päeva jooksul higistades kuluda, seega on nahk SPF-i sisdaldava näokreemiga kenasti kaitstud.

Niisiis olen omalt poolt kõik teinud, et uute laikude tekkimist ennetada, vanadest edukalt vabaneda ning naha nooruslikkust hoida. Pean tunnistama, et päevitada mulle väga meeldib, seega olen end edukalt varustanud nahka kaitsvate igapäevaste kaaslastega ning Sesderma tooted on olnud sel suvel väga heaks kaaslaseks. Lisaks sellele soovitan ma pigem olla tervislik päevitaja ehk mitte liiga kaua päikese käes olla, kanda laia äärega lübarat ja end põletuse eest kaitsta. Asi pole vaid kreemides, mida kasutame, vaid kogu meie elustiil võiks keha parimal viisil toetada 😉

Nagu näha ja ka nahal tunda, siis igal tootel on oma ülesanne, järgmist toodet ette valmistades ning toetades, et nahk parimal viisil hoolitsetud saaks. Kreemid ja seerumid tegutsevad naha eri kihtides ning ei üht ega teist ei peaks jätma hooleta. Mida ma veel Hurmusega koostöös olen teada saanud on see, et kreemides on palju koostisosi – nii on kindel, et ta on ka päriselt efektiivne. Minu nahal toimivad nad tõesti suurepäraselt!

Muide, augustikuus on Hurmus.ee lehel käimas kampaania – valik Sesderma depigmenteerivaid ilutooteid on kuni -30%! (Tutvu lähemalt magusate hindadega SIIN) Mina olen küll rahul ning näen, et tooted sobivad mu nahale, imendudes piisavalt kiiresti, mõjudes nahal kergelt, aga siiski piisavalt toitvalt, sära andvalt, siluvalt ja niisutavalt. Niisiis, soovitan oma iluarsenali hoida parimal viisil varustatuna – nahka on meil vaid üks ning selle “kulumise korral” hiljem uut soetada ei saa 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga