FOTOD: stiiliampsud moelavalt ja publikust

FOTOD: stiiliampsud moelavalt ja publikust

Sügis on täie hooga kohale seilanud ning pilti puhunud sügistalvise moe. Kaubamajad korraldavad järjest sündmusi, esitledes algava hooaja moetrende. Loomulikult käin ka mina põnevusega uudistamas, kuidas sügismood moelavadel välja näeb ning mida põnevat kannavad külalised.

Kandsin Kaubamaja moesündmusel Tanel Veenre kõrvarõngaid, Humana Vintage siidpluusi, Zara pükse, Strathberry käekotti ning Lihula kaltsukast soetatud rihmikuid.

Kaubamaja sügishooaeg avati meeleolukalt ja värviliselt! Muuseas tutvustati Kaubamaja enda kodutekstiili kaubamärgi PAI uut disainerkollektsiooni, mis valmis kunstnik Janika Sootna poolt.


Sügise moesoovitused Kaubamajalt:

Sügismood on kantud põhimõttest, et vähem on rohkem. Me oleme teadlikumad ja vastutustundlikumad, samal ajal soovime siiski, et ümbritsev pakuks meile rõõmu ja naudingut. Jätkuvalt räägime kvaliteedi olulisusest ning sellest, et tarbija on tüdinud moest, mille eluiga on liiga lühike.

„Soov ennast mugavalt tunda, aga samas ka igatsus elegantsuse järele on lõikeid viimastel aastatel kõvasti laiendanud. Naiste viisakad formaalsed pükskostüümid on otsekui meeste garderoobist laenatud ja elegantselt lohakad oversized-pintsakud on vallutanud nii moelavad kui ka tänavapildi,“ kommenteerib Kaubamaja turundusdirektor Enel Kolk.

Moesuundades valitsevad värvid, mis on optimistlikud ja erksad. Samas on olemas imeline palett otse loodusest, mis kõrvuti erksate toonidega loob särtsakaid kontraste. 

Rõhk on hooajatul moel, mis ei tee enam vahet suvisel ja talvisel garderoobil. Kihid, erinevad materjalid ja mängimine vormidega annavad vabaduse olla täpselt selline, nagu ise soovid!

Sügise moesoovitused Meisilt:

Lisaks šikkidele meestemoest inspireeritud kostüümidele on sügise moepildis palju näha teksat. Moodne on end üleni samasse tooni riietada, aga ka erinevaid teksakangaid omavahel miksida. Anna glamuuri suurte isikupäraste ehete, ekspressiivse meigiga ning lisa juurde kontsaking ja erksas toonis käekott.

Ma olen väga rõõmus, et värvid jätkavad võidukäiku ka sügisel – kavatsen seda trendisuunda ka ise rõõmuga “kuritarvitada”. Küll aga soovitan pastellid kõrvale jätta ning panustada puhastele ja erksatele toonidele. Silm puhkab nii üleni ühte värvi riietatud kui ka suuri värviplokke armastaval inimesel.

Esimest korda elus rõõmustan ma salapärase, seksika ja põnevate detailidega rikastatud musta värvi trendipilti tagasilennu puhul. Mina kui kahvatu nahaga naisterahvas pole selle üle tavapäraselt väga hõisanud. Nüüd, kui oskan end paremini jumestada ja musta taustale ergastavaid värve sobitada või riietuses rohkem metallikut kanda, olen ma isegi nii pungiliku kui gootiliku trendisuuna pärast täitsa elevil.

Armastan tohutult suve, aga sügis on üks mu lemmikuid (moe)aastaaegu just selle pärast, et saab mõnuga harrastada kihiti riietumist. Kuhja korraga selga teksa- või nahktagi, vihmamantel või kanna pükse õhulise kleidi all. Ka pesu ei ole enam kuskil riiete all peidus, vaid piilub avarast dekolteest või on koguni esiplaanil. Kaubamaja innustab stilist Johanna Odeni taktikepi all lausa kahte kleiti korraga kandma ja erinevaid mustreid omavahel julgelt kokku sobitama. Ära ei tasu unustada ka valguse käes vallatult helklevat sära ja litreid.

Üks asi, mida ma veel armastan algava hooaja juures, on nahast pindade esiplaanile ilmumine, olgu tegemist Matrixi filmi stiilis pika musta nahkmantli, mõnes kirkas toonis kostüümi või laiade nahkpüksega. Eriti šeff on (kunst)nahka kokku sobitada mõne vastanduva kanga või materjaliga nagu näiteks luksusliku siidi, pehme kudumi või kõndimisel kaasa hõljuva sulekuhjaga.

Vaata galeriist mu lemmikuid hetki moelavalt:

Loomulikult stiilsed, tuntud ja põnevad külastajad:

Kuula moesoovitusi minu intervjuust TV3-le ja Anatoli Einile:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga