TOP 10: unikaalne talvemood Silueti stiilis

TOP 10: unikaalne talvemood Silueti stiilis

Pärnu disaini kauplus Siluett Eesti moe pood ja Villa Ammende ühendasid jõud ja kutsusid laupäeval, 2. detsembril moehuvilised moevaatemängule, õhtusöögile ning inspireerivale vestlusõhtule loovhinge Leslie Laasneriga. Õhtut juhtis teie yours truly, fashionista Meisi. Valisin taas välja ka oma TOP 10 lemmikut rõivakomplekti.

Õhtu juhatas sisse Eesti disaini moeetendus Silueti talviste moepalade valikust. Silueti stilisti Eleri Kaljurandi kokku pandud moeetenduse komplektid nägid lubatult välja naiselikult ebanaiselikud. “Armastame glamuuri ja igapäeva romantikat, elu keerdkäikude põnevat vastandumist,” kostavad kodumaise disainipoe eestvedajad.

Moe-show kätkes endast kombinatsiooni uuest ja vanast, glämmist ja teksadest. “Maailm on täis riideprügi ja et seda vähendada, tuleb arukalt riidekappi täiendada. Midagi disainerilt ja midagi taaskasutusest, see on minu põhimõte. Eesti disain on suurepärane ja seda on väga huvitav kombineerida juba olemasolevate riideesemetega,” lubab Kaljurand, et just vana ja uut komboneerides saab kõige huvitavama rõivakomplekti. “Igaks peoks ei ole vaja uut kleiti, vaid ühte kleiti saab kanda mitut erinevat moodi. Kui näiteks sõbrannale jõulude ajal külla minna, saab vanade teksade peale visata glitterjaki ja kokku tuleb glamuurne, aga samal ajal mugav riidekombinatsioon,” avab Silueti stilist oma mõttemaailma lähemalt.

Ühe vana on teise uus ja erilised disaineresemed võiksid kapis olla igavesti. Nii said Villa Ammende moelaval kokku aastaid kantud meeste ja naiste teksapüksid, kunstkarvaga kaetud vanad kingad ning kodumaine tippdisain vürtsitatud glamuursete rõivaste ja aksessuaaridega. Silueti moeetendusel sai näha moeloomingut disaineritelt ja brändidelt nagu Piret Kuresaar, Mithio, Norrison, Kirill Safonov, Liina Stein, Kriss Soonik, KÄT, Emma-Elfriide, Eva Oherjus, Moonika Kase ja SUVI Eyewear.

Pärast moeetendust kostitas Villa Ammende külalisi maitsva jõuluse õhtusöögi ja joogivalikuga. Maitsemeeled ei tantsinud sugugi üksi – õhtusööki saatis inspiratsiooniküllane jutuajamine, mida mul oli au läbi viia. Külas oli tõeline loovhing, armastatud muusik, helilooja, reklaamimaailma guru, maalikunstnik ning filmitegija Leslie Laasner aka Leslie Da Bass. Kuna Leslie silmaring on nii lai, siis sai arutatud nii moe, tarbimise, taaskasutuse, kui ka reklaaminduse teemadel. Nimelt uurisin ta käest, milline reklaam töötab hästi maailmas, kus oleme harjunud reklaamidest mööda vaatama. Lisaks pinnisin stiilinippe ja poodlemise soovitusi meestele, sest peab tõdema, et ka Leslie enda stiil on väga äge. Juttu tuli ka sellest, kuidas töö, paljude hobide ja projektidega tegeleda nii, et kõik ka tehtud saaks. Tõeliselt inspireeriv vestlus oli tõesti ja mõnus oli rääkida inimesega, keda ise juba mitmeid aastaid tean tänu oma taustale Elu24 endise tegevtoimetajana.

Leslie viis vahva õhtu lõpule ka DJ-setiga. Muide, ta on loonud filmimuusika sel aastal ilmavalgust näinud kahele filmile – Ingomar Vihmari noortefilmile “Tähtsad Ninad” ja Triin Ruumeti mängufilmile “Tume Paradiis”. Leslie härjekorras üheksas sooloalbum kannab nime “Ni9htingale” ning see on juba Spotifys kuulatav. 

Siluett tänab kõiki imelisi modelle! Jumestuse eest vastutas Lembe Lemmiksoo ja Emmeliine Meriste, soengute eest Labelle Ilusalongi juuksurid Pille ja Hille. Moeetendust saatis DJ Crusty ning õhtut viis läbi teie Meisi Volt aka Moe-Meisu. Suur tänu ka Pärnu moesündmuse vastu huvi tundmast Tallinnast kohale tulnud fashionistadele Kristina Herodes, Merit Boeijkens ja Anna-Maria Veidemann-Makko – see on meile suur asi, et ise meie tegemiste vastu huvi tunnete ja meid kajastamisega toetate.

Siit aga tulevad minu TOP10 lemmikut moekomplekti:

Imeline sügise karva värvikominatsioon. Kriss Sooniku sulekestega püksid ning Hannes Rüüteli unisex pluus sobivad kokku kui valatud, komplektile annavad viimase lihvi must vest ja Emma-Elfriide unikaalne peakate. Pidulik ridikül ja säravad sokid muudavad komplekti pidulikuks, aga nii sobib ka tööle minna.

Tõeline glamuuri üledoos, mida on ühtlasi ka mugav kanda. Piret Kuresaare sulgedega pükstükk on ajatu valik, toorsiidist pluus jakina annab koos Eva Oherjuse peavõruga juurde sära ja liikuvust.

Ärme pelga kallima kapis tuulata! Mithio lohvakas kampsun on suurepärane valik musta piduliku litri peale, tasakaalustades kogu piduliku üldilmet.

Selle hooaja moehitt on punane värv ja see Kirill Safonovi kleit tõestab, et punane ei vaja enda kõrvale liigset tähelepanu hajutajat. Piisab puhta lõikega ilusast rõivast ning näed samal ajal välja nii ajatu kui trendikas.

Liina Steini glamuurne litritega jakk passib ideaalselt kokku rebitud lohvakate teksadega (need võid samuti kallima kapist sisse vehkida). Komplekt on ühtaegu glämm, rokenroll ja kantav!

Kriss Sooniku hõljuvad seksikad kangad sobivad kanda aastaringselt ning nad pole ka talveks moepildist plehku pannud. Säti alla sinised lohvakad teksad ning oledki kohtinguks või kokteilipeoks valmis, nähes välja moderne ja seksikas (aga mitte liigselt).

KÄTi kleit ja sillerdav bomber-jakk on just see kooslus, mida aastalõpu peod vajavad! Unikaalne peakate annab välimusele ekstra koguse isikupära. Peo alguses sillerda koos jakiga, kui läheb tantsuks, võid selle hüljata ning lasta kleidil tähelepanu keskmes olla.

Minu silma on aina enam hakanud rõõmustama hõbedane sädelus ning see komplekt on ideaalne näide sellest, kuidas sära lisada hämarasse talvepäeva ka argipäeviti. Kudum taas Mithio ning sillerdavad püksid Piret Kuresaar.

Kaunid õed Ketlin ja Kärolin, üks kandmas kihiti Kriss Soonikut ja teine luksuslikku viskoosist KÄTi komplekti. Üleni heledatesse toonidesse riietumine tundub minu jaoks viimasel ajal eriti stiilne, arvestades ka seda, kui ilusad on komplektid talvistele lumekuhjadele mõeldes. Värskus, helgus ja puhtus on need märksõnad, mis meele helgeks teevad.

Fotode autorid:  Marko Tõll, Krista Zōhtsōk ja Kristi Pajusalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga