FOTOD: pärlid pole vaid prouadele ega naistele

FOTOD: pärlid pole vaid prouadele ega naistele

Eesti GRENARDI salongi jõudis rahvusvaheliselt tuntud Gellner pärliehete kollektsioon BOLD, mis on mõeldud vaid meestele. Kollektsiooni esitles Viru Keskuses brändi esindaja otse Saksamaalt ja mina käisin loomulikult enda jaoks taas kinnitamas, et pärlid pole juba ammu vaid prouade pärusmaa.

„Kaasaegne mood lubab seada laiemad raamid ehete kandmisel, mis ei tähenda traditsioonilistest soorollidest loobumist. Näeme, et aina rohkem mehi avastab enda jaoks pärlehteid, tuues välja oma loomulikku mehelikkust ja stiili,“ tutvustas Eestisse toodud meeste kollektsiooni Gellner pärliehetebrändi esindaja Daniel Harer. Tema sõnul on julge samm ennast ära tasunud ja kollektsioon on saanud populaarseks üle terve maailma. Pole ka imestada, sest nägin, et pärlid võivad tõesti mehelikud välja näha, lisades kandjale stiili ja välimusele eksklusiivset hõngu.

Pärlite kandjast mees pole kindlasti ka selline, kes elu ees tagasi kohkub. Või vähemalt nii võiks arvata, sest meie kultuuriruumis on selline asi ju pisut harjumatu ja võib mõnes seltskonnas negatiivset tähelepanu tõmmata.

Eestis jääb kollektsioon suuremas mahus kättesaadavaks GRENARDI  Vanalinna butiigis. Selle esitlusest võtsid osa mitmed pärlehete Eesti austajad, k.a mõned mehed ise.

„Koos meestele mõeldud kollektsiooniga tõi Daniel Harer Eestisse ka naistele mõeldud uudiseid pärlimaailmast ja leiame ka sealt väga huvitavaid, üsna domineeriva ja julge sõnumiga ehteid. Loodame nende kollektsioonide osas meie edumeelsetele, ilmselt ka noorematele klientidele, samuti aga välismaisetele külalistele, kes viimase paari aasta jooksul on avastanud Eesti luksuskaupade valiku,“ lisas GRENARDI tegevjuht Julia Šandra.

Julia sõnul on Eesti klient võtnud omaks nii meestele kui naistele mõeldud moekaid ehteid soojalt ja siira huviga. Ma ütlen ausalt, et maskuliinsemaid meestele loodud ehteid on väga äge ka naistel kanda, lisades välimusele pisut rokenrolli juurde.

Meestele mõeldud pärlehteid on loomas kaasaegset trendi, mis on sel aastal ilma teinud mitme kuulsa ehtebrändi loomingu seas, nagu näiteks MIKIMOTO ja Tiffany ning kantud ASAP Rocky, Pharrell Williamsi, Billy Porteri, Shawn Mendesi ja Harry Stylesi poolt. Gellneri disaineri sõnul ei olnud kollektsiooni otseseks eesmärgiks erinevate soorollide kõnetamine, kuid selle loojatel on hea meel, kui see annab lisatuge mitmekesisusele ja väljendusrikkusele igas isikus. 

Minule meeldib samuti väga pärleid kanda. Siiani on mu kogus vaid valgeid pärleid, mis sobivad suurepäraselt kontrasti andma näiteks musta värvi rõivakomplektile. Pigem kannan pärleid igapäevaste ja smart casual riiete juures, et kas siis näiteks teksariide juurde anda sära ja glamuuri või šikile/ rangele kostüümile pehmust ja naiselikkust. Loomulikult olen pärlite ilu nautinud ka pidudel, kandes neid näiteks koos suvise roosa siidkleidiga. Võimalusi on palju ning ka Eesti disainerid on palju ilusaid pärlitega ehteid loonud.

2023. aastal täitus GRENARDI juveelikauplusteketil 15. tegutsemisaasta. Sünnipäeva tähistamiseks korraldas GRENARDI Tallinnas rida kohtumisi ehtemaailma suurimate tähtedega, kes tulid sel puhul eksklusiivselt Eestisse. Sel aastal avas GRENARDi uuenenud Viru Keskuses Baltikumis ainulaadse privaatteenindusega salongi, mille väljapanek on siinse piirkonna üks parimaid ning meelitab huvilisi ja ostjaid nii Eestist kui ka naaberriikidest. 

 Fotode autor: Egon Ligi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga