TAASKASUTUS ja VINTAGE: Räppar Tiiu riidesse kuue euroga

TAASKASUTUS ja VINTAGE: Räppar Tiiu riidesse kuue euroga

Mulle meeldib end aeg-ajalt panna proovile ja vaadata, mis saab. Tol päeval võtsin ette uue katse ning tahtsin näha, kas saan Eesti kõige tuntuma naisräppari riidesse vaid mõne euroga. Ei ole ju kõigil raha ainult mööda suuri ostukeskusi kolada ja uue kollektsiooni peale kohe poodi joosta. On ka neid, kes elavad tagasihoidlikult ja armastavad siiski natukene edevust. Tiiu muidugi on tagasihoidlikusest kaugel. 
Ootasin kannatlikult ära päeva, mil Humanas olid asjad kõigest 1,5 eurot, et siis katse teoks viia. Selgus, et Tiiu risti ette ei löö ja paneb selga kõik kirevad ja natukene hullumeelsed asjad, mis me koos välja noppisime.
Esimene pood oli vintage-rõivaste kauplus ja sealt leian ma alati midagi. 1,5 euroga sai kaunitarile selga korraliku vanaema stiilis karvase kampsiku, mis on praegu suur trend. Endale valis Tiiu välja karvase äärega bordoopunase pontšo ning mina ei suutnud jätta stangele seda rohelist ruudulist seelikut, mis näeb välja nagu uus. Terava ninaga kunstnahast mustad saapad leidsime järgmisest poest. Ja jälle, täiesti uued! 
Ma armastan taaskasutust. Oht, et keegi tänaval sama asjaga vastu tuleb, on viidud miinimumi. Ega ma niisama oma vanaemade kapid pole läbi tuhlanud ja parimad palad enda jaoks kõrvale pannud. Lisaks on juba loodusele hea, kui korralikud rõivad omale uue kasutuse leiavad, kui neid enam ise ei soovi kanda. Isegi H&Mi saab viia oma topilised kaltsud, millele leitakse uus taaskasutamise viis neid ümber töödeldes.
Paar nippi alustajale taaskasutuspoodide külastajale:
1. Varu aega. Et head asja leida, tuleb ikka natukene tuhnida. Kuld ei hakka tavaliselt esimese hetkega pihku. Seda võib-olla siis, kui oled juba päris proff ja suudad kaugelt stangel rippuva ägeda ja kvaliteetse asja ära tunda. Minul läheb vahel poes ikka mitu tundi ära, aga eks ma kipun end kohtadesse ja tegevustesse tihti unustama ka.
2. Leitud asjad pese kindlasti kodus kohe läbi, kas või käsipesu programmiga. Kes teab, kes neid proovinud ja kust rõivad tulnud, vabane sellest energiast.
3. Mina vaatan esimese asjana, mis brändiga on tegemist.  Taaskasutuspoest võib leida eseme, mille uuena otsmist endale ei pruugi lubada saada. Kiirmoeketi asju saab uuena ka soetada, need ei maksa nii palju ning vahel on hinnavahe uue ja kasutatu vahel väga väike.
4. Leiud äge ese vaata teravdatud pilguga läbi, kas kuskil on mõni plekk, mis ei pruugi maha tulla. Topilist asja pole mõtet osta, aga mõnda õmblust on kerge parandada, kui rõivas tõesti nii unikaalne välja näeb.

Kuidas Tiiu kompekt meeldib? Kas kannaksid sellist kombot ka ise?

One Reply to “TAASKASUTUS ja VINTAGE: Räppar Tiiu riidesse kuue euroga”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga