Riina Laanetu brändi La Famiglia kollektsiooni glamuurne esitlus

Riina Laanetu brändi La Famiglia kollektsiooni glamuurne esitlus

 Neljapäeval, 23. novembril oli mul taas rõõm olla fotograaf ilusal moesündmusel, kui rätsep-disainer Riina Laanetu suurejooneliselt restoranis KÄRBES Kitchen & Bar oma brändi La Famiglia kollektsiooni “Cammaya” esitles.
 Moelooja Riina Laanetu ja abiline Susann Kõomägi.
 Mõnusat õhtusööki ja silmailu oli nautima tulnud kirev seltskond, keda vast igal üritusel ei kohta. Pildistasime koos Kalev Lilleoruga, kes võttis külalised ja show üles fotoseina ees, mina liikusin ringi ning jäädvustasin melu.

 

 

 Imekaunis multitalent, minu üks kallitest muusadest Stella K. Wadowsky lummas musta ja kuldse kooslusega, näpus Kadri Kruusi lilleline kullasäraga kott.
 Ilumessi korraldaja Katrin Pihela (vasakul) stiilselt üleni hallis.
 Ehtedisainer Piret Hirv ja Stella peomelu ja sõprust nautimas.
 Rahandusminister Toomas Tõniste kauni kaasa Ingridiga.

Sel korral oli kollektsiooni rõhk kopranahast kasukatel ja sametkleitidel. Riina Laanetu on pikka aega rõivadisainerina tegutsenud läbi võistlusspordi võtme. Tal on talent miksida materjalid selliste lõigetega, et iga riideese saab naise kehaga sõbraks ning tulemus on samaaegselt šikk ja mugav. Minu kapis on üks tema eelmiste kollektsiooni kleitidest ja tuleb tunnistada, tunnen end selles alati hästi!

“La Famiglia kollektsioonis “Cammaya” näeb küll tugevaid ja mürgiseid värve, kuid oma iseloomult on kleidid elurõõmsad: leidub nii volangi kui ka narmaid,” iseloomustab naine. Riina sõnul on tema rõivad naisele, kes otsib riietuses võrdselt nii ilu, elujõulisust, mugavust kui ka seksikust.

 Minu lemmikuks osutus seekord kollektsioonist see sinine vallatute detailide ja seksika lõhikuga sametkleit:

 

 Narmad on liikuva naisterahva küljes lausa lummavad.
 Selles valges kleidis võiks lausa abielluda:

 

 

Esmakordselt Eestis esitleti ka kopranahkadest kasukate ja vestide kollektsiooni, millega Laanetu on kaks aastat tööd teinud. Kasukaid võib naise sõnul kombineerida nii tossude kui ka teksadega, kontoristiiliga ja baleriinadega või hoopis piduliku kleidi ja kõrgete kontsadega. “Need on kasukad, mis ei küsi vanust ning sobivad igaühele,” kirjeldab disainer.

 Kui mõni aeg tagasi Stellat nendes kasukates pildistasin, siis sain tunnetada, kui mõnus ja pehme on nende karv.

Muide, kasukaid luues on Laanetu leidnud taas praktilise ja tänuväärse poole. „Nimelt on Eestis kopra arvukus sedavõrd suur, et tekitab kahju metsale ja inimese majandustegevusele. Seetõttu on kobraste reguleeritud küttimine ülimalt vajalik ja sama oluline on, et meie looduslikke karusnahku hinnataks selle vääriliselt. Kui tänapäeval on moes roheline ja säästev mõtteviis, siis see saab olla edukas üksnes juhul, kui meil on teadmine, kuidas säästlikult toimida. Seepärast on looduslike karusnahkade, esmajoones kopranahkade kasutamine riiete tootmiseks või riietuse elemendina erilise tähendusega. Kobras on hea energiaga veeloom ja võin julgelt öelda, et sobib Eesti kliimaga ideaalselt. Kasukad kannatavad nii vihma kui ka lörtsi ja on samas äärmiselt soojad,” selgitas Riina Laanetu. Pean tunnistama, et sellist kasukat kannaks ka mina meeleldi! Ei ole meie loodusele hea ka sünteetilistest ainetest toodetud karvikud, seega pigem kanda kvaliteetset kopranahka.

 

 

 

 Mina oma töövormis. Aitäh jäädvustamast, Kalev Lilleorg!
 Pärast moe-show’d koos kauni ja õnneliku Riinaga, kes kannab enda loomingut.

 

One Reply to “Riina Laanetu brändi La Famiglia kollektsiooni glamuurne esitlus”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga