PUHKUSE VÕIM ja meenutus Horvaatiast

PUHKUSE VÕIM ja meenutus Horvaatiast

Ma olen üks neist inimestest, kes kipub unustama, milline väärtus on tegelikult puhkusel. Muretult käin mööda õhtuseid üritusi, panen kiirelt vabal ajal veebi mõne loo üles või arutan kirjutajaga uue ajakirja teemasid. Loomulikult on selle juures alati lahti meilid, mida iga natukese aja tagant vaatamas käin, on siis nädalavahetus või mitte. 

Mingi hetk tuli aga karm avastus, et päris nii ei saa – muutusin pahuraks ja ei teinud oma asja suure innuga. Niisiis on need suvise Horvaatia pildid imeliseks meenutuseks, kui tähtis on puhkus. Ja puhkus ei tähenda mitte ainult soojas vees rannas lebamist, vaid ka aktiivseid tegevusi. See puhkus oli ülimalt aktiivne ja kehale koormav ning tagasi Eestisse tulles olin ka kaalult nii mõnigi kilo kergem – kõik see higistamine ja mägedes matkamine tegi kehale pai.

Need pildid on tehtud Horvaatias rahvuspargis nimega Krka. Tegemist on hiiglasuure alaga ning külastasime seltskonnaga selle erinevaid osi. Pärast mõningat matkamist oli hing kinni, õhk ei liikunud ka puude varjus, aga juba seegi oli ülimalt leevendav. Mingi hetk matkates, higistades ja vett kulistades avastasime, et tol päeval oli 31-32 kraadi sooja. Selle kuumaga võis seal lausa ära harjuda! Loomulikult oli vaja iga natukese aja tagant ujumas käia, sest muidu oleks veelombiks sulamine olnud kindel värk.

Kui ma välismaale sõita ei saa, siis ajab asja ära ka siin Eestis mõne kauni saare külastamine või nädalavahetusel metsas jalutamine. Loodus annab miski seletamatu jõu ja neelab enda sisse negatiivsuse ja stressi, et sulle tagasi anda positiivust ja lõõgastust, et siis taas uuele ülesandele või väljakutsele vastu astuda. Niisiis katsun ma sel aastal aina rohkem leida aega puhkuse ja enda jaoks.

Riietest ka! Kuna Horvaatias oli lihtsalt nii palav, siis oleks tahtnud üldse paljalt ringi kõndida. Ehted ja riided tundusid lausa ahistavad. Mind aitas hädast välja tõeliselt mugav pluus Tallinn Dollsist, mis on imeliselt pehmest materjalist ning saatmas mind kindlasti ka selle suve seiklustel. Lühikesed püksid haarasin enne reisi kaasa H&Mist ning suutsin need Eestis kohe kenasti ära määrida. Uhiuued ja ülimalt mugavad sandaalid pärinevad Paavli kaltsukast ja on brändilt Zara.

 Kaunis Eleri rahvuspargi laudteel poseerimas.

Mingi hetk läksin julgeks ja astusin rajalt kõrvale, et roheluses poseerida. Hetk hiljem ma enam nii julge ei olnud, sest hirm madude üle sai võitu. Seda vingerdist siin langenud puu peal vedelemas esimese pilguga isegi ei märganud!

Ja nüüd usinalt järgmist puhkust planeerima…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga