Kuidas endale ehteid valida?
Mul on ehetega eriline suhe – mulle meeldib neid soetada selleks, et nad jääksid kandma mõnda erilist mälestust. Lisaks sellele võiks olla iga riietuse juures just see õige ehe. Loomulikult kipun ka tüdinema, seega, mida rohkem, seda uhkem! Viimasel ajal on see pillav mõtteviis saanud pausi…
Näiteks meeldib mulle ehteid osta reisidelt, Horvaatiast soetasin ma 2017. aastal imekauni kollase kiviga vintage stiilis hõbesõrmuse, Türgist sel aastal ägedad hoop-kõrvarõngad ning jaanuaris reisis minuga Egiptusest koju rohelise kiviga hõbesõrmus. Prantsumaalt Nice’ist reisis minuga koju roostevabast terasest sõrmus ja kaelakee. Iga kord kui neid kannan, tuleb mulle reis ja sellega seonduvad mälestused meelde. Nii ei ole tegemist ainult uue ilusa asjaga minu kogus, vaid millegiga, mis kannab endas kaasas ka lugu ja tähendust.
Sel kuul oli mul esimest korda elus kogemus päevajuhina (sellest ehk kirjutan ka varsti) ning Pärnus Kaubamajakas toimunud Ostupromenaadile tulid kauplema ka disainerid Kadri Kruus ja Kriss Eglite. Alatiseks jäävad mulle seda kogemust meenutama Krissi brändi NVbyK uuest kollektsioonist pärinevad pärlitega kõrvarõngad.
Ehted saadavad mind igal pool ning alati peab midagi kõrvas, kaelas ja käe ümber rippuma, sõrmustest rääkimata. Reisides on aga see pisut tüütu, kui peab kandma mitut karbikest kaasas, et erinevate outfit’idega neid komboneerida, seega otsin alati mugavamaid viise.
Hiljuti rändas minu ehtekogusse Fabelessi poest (nende koduleht siin, koodiga meisi10 kõik ehted 10% soodsamad) Qudo ehtekomplekt, mille kujundust saab muuta ja vahetada. Kuna armastan kivikesi, suuri ehteid ja glamuurset vaibi, siis valisin sõrmuseid ja käeehet kaunistama roosakad, sinised, rohelised ja valged kivid, mida saan omavahel kokku sobitada ja kergesti vahetada. Kui on tulemas pidulikum üritus, siis kaunistan sõrmuseid glämmimate kividega ning kui soovin igapäevasele riietusele sära lisada, siis valin lihtsama disaini.
Nüüd rändan ma ringi ehtekarbikesega, kus on sees Qudo ehted, millest nii kiiresti juba ei tüdine – kui hakkab igav, vahetan kivikesed teiste vastu välja ja kannaks nagu uusi ehteid 🙂 See on nii kaval idee, et kahju, et ma seda varem ei avastanud!
Minu jaoks on ehete juures oluline veel üks detail: et nad ei tekitaks allergiat. Mõningad käeehted ja kellad tekitavad mu käele sügelevaid punnikesi ning kõrvarõngad ajavad kõrvaaugud mädanema. Olles kandnud Qudo ehteid juba mõnda aega ning nendega käsi pesnud ja muudmoodi tegutsenud, siis kergendustundega julgen neid ka teistele soovitada, kes samamoodi allergiaga hädas nagu mina. Tore, et lisaks kullale ja hõbedale saan ka midagi muud kanda, mis keha ei ärrita.
Kuidas siis endale ehteid valida? Jagan mõned soovitused:
- Ära tee oste trendisuundade tuules. Okei, miks mitte anda vahel ahvatlusele järele ja mõnest kiirpoeketist trendiehe soetada, aga ei maksa unustada seda, et ilmselt tüdined sellest varsti ning see lendab mingi aja pärast tiiruga prügikasti, olgu ta siis pisut kulunud või lihtsalt muutunud tüütuks.
- Ajatu disain. Seda suunda soovitas ka ehtedisainer Kriss Eglite. Vali midagi, mida tead, et kannaksid ka aastate pärast ning mis sobiks päris paljude asjadega sinu garderoobis kokku.
- Mugavus. Kui kõrvarõngad on rasked ja venitavad liigselt kõrva, siis soovitan pigem ostu mitte teha. Kui käekett tundub randmel pisut ebamugav, siis jäta asi poodi. Kui sõrmus ajab kihelema või on detailidega, mis jäävad riiete taha kinni, neid rikkudes, siis pole samuti tegemist väga targa ostuga, maksku ta palju tahes.
- Kvaliteet. Vaata, kui hea ehe välja näeb. Kas see on lohakalt tehtud või näeb välja odav? Siis jäta ta ostmata. Kui materjal on odav või kipub kergesti painduma, ei ole sul ka seda ilmselt vaja.
- Signatuurehe. Alati ei pea ronima mugavustsoonist välja ja endale midagi uut ja erilist soetama. Kui on mingi disain, mis sulle meeldib ja millesse oled läbi aegade kiindunud, siis tee see enda signatuuriks ja tunned end alati seda kandes kindlamalt.