Crazy elu Moenädala telgitagustes

Crazy elu Moenädala telgitagustes

Aastaid olen armastanud Tallinn Fashion Weeki külastada, iga päev uuele outfitile mõelda ning sellele võimalikult head kajastust ajakirjaniku ja moetoimetajana teha. Juhtus aga, et otsustasin ajakirjandusest ära tulla, seega on mul nüüd uued rollid, mida täita. Aga sellest kohe lähemalt…

Mood on mulle südamelähedane endiselt ning külastasin kahte esimest moenädala päeva kui suur moehuviline. Kolmandal päeval otsustasin PROTO Avastuskeskuse avaürituse kasuks ning neljandal päeval aitasin aga hoopis üht moe-showd ise korraldada.

Tallinn Fashion Weeki esimesel päeval kandsin Tallinn Dollsi litritega ehitud kostüümi.

Esimesel päeval jagati välja Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad. Kuldnõela viis koju hoopiski ehtekunstnik Tanel Veenre, kes moelavale ka enda rõivad tõi. Selgus, et see polnud tal esimene kord – minevikus on ta ka varem rõivaid disaininud, aga siiski otsustas ehete loomise juurde jääda. Hõbenõela pälvis Eve Hanson, kes on varem teiste brändide all disaininud, aga nüüd tegutseb omanimelise leibeli all.

Oma vaimustust Kuldnõela galast jagasin ka moesaatele Mis?Moodi?

Fashion Weeki esimene päev. Fotoseina hetk koos armsa Anuga.

Teisel päeval otsustasin kanda Mohito sametkleiti, mille soetasin teise ringi poest ja mis oli mõnda aega minu kapis seisnud ja kandmist pikisilmi oodanud. Lihtsalt ei inspireerinud see mind varem. Zarast ostetud vöökott, Liina Repsoni valmistatud käsitöö kõrvarõngad ning Bianco hõbedased saapad tegid kleidi minu jaoks tükkmaad huvitavamaks, lisades juurde vajalikku kiiksu.

Kuna ma ajakirjandusest ära tulin, siis ei suuda ma niisama käed rüpes istuda. Teen koostööd kodumaise brändiga Tallinn Dolls, kelle särav moeetendus moenädalale väärika punkti pani.

Backstage’i ja meigikunstnike-juuksurite vahel joostes põrkasin kokku kauni Triin Tuleviga. Stressiga olen taas pisut kaalust alla võtnud, nagu näha. Neljanda päeva outfit nägi samuti väga glamuurne välja 😀
Kaunis modell Sissi vahetult enne moeetendust.

See oli mul päris esimene kord – olla moeetenduse telgitagustes ja mõelda sellele, et kõik sujuks ja jookseks. Päevad enne showd olin nii stressis, et ärkasin öösiti üles, lihtsalt vaatasin lakke ja muretsesin. Ma pole päris mõnda aega nii palju muretsenud. Uneprobleemid vaevavad mind siiamaani ja pole ükski öö jutti end välja maganud. Loodetavasti saan selle varsti korda.

Kevin.Murphy tiim tegi ka mulle väikese iluturgutuse. Lavale ma küll ei läinud, aga see-eest oli soeng korras.

Minu roll oli moeetendust korraldades vaadata, et asjad sujuks ja jookseks. Et modellid oleksid õigel ajal õiges kohas ja informeeritud, et neil oleks moelaval midagi jalga panna ning muu selline asjaajamine, mille alla kuulus näiteks info välja printimine ja külaliste listide koostamine. Noo ütleme nii, et sain väga head esimesed triibulised ja kogemus oli vägev ja õpetav. Tasub ikka end vahel külma vette visata ja lasta elul end juhendada. Kaotada pole midagi, kõik vaid arendab!

Lisaks toimus jooksvalt ka Tallinn Dollsi moeeksperimendi “Moeloojad” saate salvestus, mille finaali näeb sel laupäeval Kanal 2 eetris. Võib juhtuda, et näete ka mind kuskil tõsise näoga asjatamas 🙂

Pikk poiss Hensugusta enne moeetendust väikest kohendust saamas 🙂
Väike modell Maria lauljatar Lenna disainitud T-särgis.
Modell Hensugusta disainitud pusas.
Modell Nnenna moeetenduse ootel. Muideks, jah, selline segadus on bäkis täitsa tavaline.
Modelli rolli astus ka Kristel Kruustük. Vaadake vaid, milline kergendustunne valdab pärast seda, kui oled laval ära käinud ja kõik on hästi läinud!
Koos Kroonika ajakirjanikku Anna-Maria Veidemann-Makkoga. Minu nägu ütleb, et VIST läheb kõik hästi 😀

Moeetenduse päev koosnes suures osas trepist üles-alla joostes ning asjade pakkimisest. Hommikul tuli stuudios asjad kokku panna ning auto peale laadida, pärast etendust aga kohe uuesti kokku pakkida ja need tagasi toimetada.

Kuna nädal oli pingeline, oli plaan pärast edukat etendust ka tähistada, aga tutkit, ma olin omadega nii läbi, et vegeteerisin kallima juures teki all, valutasin üle kere ning vaatasin tühja pilguga televiisorist filmi. Pinge oli ikka nii üleval, et päris sügavalt uinuda ei suutnud pikka aega. Nägin hiljuti üritustekorraldajat Maret Soomi, kes kostis, et ärgu ma muretsegu, see on alguse asi ja varsti läheb üle 😀

Kuldnõela gala ootel. Aitäh pildi eest, Karolin Kuusik! Tema muide oli ka Tallinn Dollsi moeetenduse stilistiks.

Kokkuvõttes, mis muud kui AITÄH! Aitäh elule nende võimaluste eest ja Tallinn Dollsi Marile mind usaldamast.

One Reply to “Crazy elu Moenädala telgitagustes”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga