Trikid, nipid ja 10 toodet, millega enda juuste eest hoolitsen

Trikid, nipid ja 10 toodet, millega enda juuste eest hoolitsen

Olen olnud punapea alates põhikooli lõpetamisest saadik. Nimelt lõpetamiseks ma oma juuksed punaseks võõpasingi ning hoolimata sellest, et vahepeal ka musta värvi katsetasin, olen nüüd ligikaudu 15 aastat leekivate juustega ringi lipanud. Aja jooksul olen õppinud oma juukseid ka paremini hooldama ja jagan ka nüüd nippe, kuidas värvi paremini säilitada ja juukseid tervamana hoida. Olgu lisatud, et kasutan mainitud tooteid tõesti ka päriselt ning aeg-ajalt mu lemmikud vahetuvad.

Esiteks on hea kasutada kindlat juuksurit, kes juba teab ja tunneb sinu soove ning hoolib ka sellest, et sinu kiharad terved püsiksid. Minul on kaks kindlat juuksurit, kes teavad, mida ma tahan ja kellega rahul olen. Tallinnas hoolitseb mu kiharate eest Maarika Heering ja Pärnus Viigi ilusalongis Kerli Lillesiim. Nii on mul vabadus mõlemas linnas rahulikult asju ajada ning vajadusel soengut värskendada. Minu kõrvalepõiked on tavaliselt karistada saanud – ei ole ma kas lõikusega rahul olnud või on kasutatud värve, mis juukseid rikuvad. Seega parem mitte riskida, vaid kindlate inimeste juures käia.

Sweet Spot festivalil. Sweet Spot Festival’s Most Stylish. Foto: Madis Sinivee/Eesti Meedia

Ja nüüd toodete juurde! Lugesin kokku ning regulaarselt kasutan ligikaudu kümmet toodet, mis võiks säilitada värvi ning aitada soengut paremini vormida. Hetkel on mu vanni äärel Noughty Colour Bomb šampoon ja palsam, mis on 97 protsenti naturaalsete koostisosadega, vegan ja cruelty free toode. Siiani olen täitsa rahul nende mõlemaga. Kuna lasin hiljuti juured tumedamaks värvida (siis ehk ei pea nii tihti värskendamas käima) ning heledaid salke valgusega mängimiseks sisse teha, siis lisaks tavalisele palsamile kasutan kordamööda ka kahte toonivat palsamit. Üks on tooniv roosa ja teine kirsipunane. Kui kirss värvib üle oranžikaks tõmmanud punase ja annab tumelilla alatooni, siis roosa annab heledatele salkudele ilusa roosaka helgi. Nii mängib värv valguse käes põnevalt ja välja piilub mitu erinevat tooni.

Pärast pesu lisan alati juustesse kuumakaitset. Seal mul kindlat lemmikut toodet pole ja katsetan erinevaid. Kui kellelgi on midagi superhead soovitada, ootan meeleldi kommentaariumisse nõuandeid 😉

Kui juuksed föönitatud, siis on nad mul endiselt pisut takkus ja kuivad ning lisan otstesse kindlasti õli. Praegu on mul kaks lemmikut: Kardashian Beauty Black Seed Dry Oil ning Blessix kuumakaitsega superseerum. Viimane on Eesti brändi toode ning tõesti mõjub juustele superhästi. Tutvu pikemalt mu uue lemmiku seerumiga siin.

Kohevuse andmiseks katsetan hetkel Cutrin Root Lifting Spray Mousse juuksekergitaja spreid, aga olen harjunud enamasti krepitangidega kohevust andma. Juukselakkidest olen praegu väga rahul Schwarzkopfi Got2b #instashine lakiga, mis annab lisakoguse sära ning ei muuda juukseid rõvedalt kleepuvaks ja raskeks. Soeng on ilus ka järgmine päev ja ei pea kohe minema lakki juustest välja pesema.

Eelistan ka järgmisel päeval juusteotstesse midagi lisada, et nad kergemini kammitavad ja taltsamad oleksid. Minu suured lemmikud on Balmain Hair Couture tooted, mis lõhnavad superhästi ja teevad juuksed mõnusalt pehmeks. Praegu kasutan näiteks Leave-in Conditioning Sprayd ning Whamisa Organic Seeds Hair Treatmenti, viimane sobib kahjustatud juustele eriti hästi. Koos ma neid ei kasuta, pigem vaatan, kumb enne kapi pealt pihku satub 🙂

Lõpetuseks mõjub juustele vast kõige paremini see, kui neil lihtsalt olla lasta. Kunagi põhikoolis sirgendasin juukseid triikrauaga, sest vihkasin oma ilusaid ja jonnakaid lokke. Nüüd teen pidulikuks sündmuseks neisse lokke, sest vahepeal jätsid lokid mu täiesti maha. Ma ei tea, millest see oli, kas hormoontablettidest või sellest, et neid aastaid värvinud olen, aga nüüd hakkavad nad taspisi tagasi tulema. Seega tavalisel päeval, kui ma kuskile minema ei pea, teen vaid juurtesse kohevuse andmiseks kreppe ning jätan suurema kuumtöötluse vahele, et otsad kauem terved püsiks. Kui enne vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtu jaoks värvi värskendamas käisin, ütles Maarika, et juuksed on palju paremas korras kui mõni aeg tagasi, seega mida vähem kuumutamist, seda parem. Pildid all tõestuseks juures, et täitsa OK!

Ja kui üldse midagi teha ei viitsi, siis panen juuksed hoopis kinni ja elu veelgi lihtsam!

Fotod: Kalev Lilleorg, Erlend Štaub, Madis Sinivee, Jaanar Nikker

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga