Tallinn Fashion Week – kuidas ma selle üle elasin?

Tallinn Fashion Week – kuidas ma selle üle elasin?

 Tallinn Fashion Week sügis 2018 on läbi ja minu jaoks õige aeg moenädal kokku võtta. Pean ütlema, et hoolimata sellest, kui väga ma moodi ja stiilseid komplekte armastan, on mul iga aasta pärast moenädalat tunne, et tahaks tööl lahkumisavalduse anda ja metsa joosta. Jah, see tunne on mul igal aastal, ükskõik, millises ettevõttes ma ka hetkel ei töötaks. Tegemist on väga töörohke ja pingelise ajaga, mis tuleb lihtsalt üle elada.

Nimelt tähendab moenädal minu jaoks, et töötan reaalselt hommikust õhtuni – päeval teen veebi asju ja õhtul otsin uudisnuppe ja jooksen mikrofoniga ringi. Selle juures olen mõelnud läbi ka komplektid, mida ise kanda, et kaamerate eest sätitud ja sünnis välja näha. Tavaliselt juhtub nii, et sellele mul vabu päevi ei järgne, sest asjad peavad tehtud olema ja sujuvalt jooksma.

Aga, mida ma siis kandsin? Esimesel päeval oli mul au kanda moelooja Hanna Haringu loomingut Montoni kollektsioonist “Happy Sleet”. See litritega kaunistatud mugav kleit pärineb just Montoni kollektsioonist ja peaks olema nüüd ka juba poodidesse jõudnud. Kuna ma olen lühikest kasvu, siis otsustasin oma pihta musta vööga rõhutada. Ekstra koguse blingi lisasin riietusele hõbedaste saabaste ja tilgakujuliste prossidega.

Moenädala teisel päeval kandsin samuti Montoni loomingut ja pükse “Happy Rain” kollektsioonist. Outfit’i sportliku joone tasandasin viisaka rohelise pintsakuga, aga nii, et nabapluus kirjaga #fake kenasti näha oleks. “Proovisin esimest korda elus #fake olla,” kostsin sõpradele, ise enda nalja üle muiates. Noh, eks endale peabki riietus kõige rohkem rõõmu pakkuma.

Moenädala kolmanda päeva hommikul läks mul päris rõveda unenäo peale varahommikul uni ära ja uuesti magama enam ei jäänud. Nimelt nägin unes, kuidas bussijuht minu kunagises armastatud maakohas bussitäie inimesi meelega jõkke juhtis ja nähes, et mina seda kõike pealt nägin, mind seejärel jälitama asus. Taolised on minu tavalised õudusunenäod… ja üldiselt on mul terve päev rikutud.
Tegin terve päeva kodus tööd, tundes end magamata ja halvasti, aga sellest hoolimata hakkasin end õhtuse moesündmuse jaoks taas sättima. Lubasin ju kohale minna ja ei saanud üle lasta.

Tol päeval oli tunne, et ilusad rõivad mind enam ei huvita, tahaks lihtsalt kodus diivani kaisus olla ja puhata, aga moenädal vajas kajastamist. Vahetasin kodus mitmed korrad riideid ja otsustasin lõpuks kunstnahast seeliku ja Kalamaja päevadelt ostetud vintage pluusi kasuks, mis dekoltee paljastab, aga sellest hoolimata liiga ülepakutult seksikalt ei mõju.
Kolmandal päeval tekitas kõige suuremat elevust Evelin Ilvese kostüüm, mis pärineb disainer Arne Niidu loomingust. Minule meeldib idee, et naine võib kanda, midaiganes tahab, peaasi, et ta selles end enesekindlalt ja mugavalt tunneb. Seega vedas Evelin oma kaunid sääred ja mina oma dekoltee fotoseina ette ja tegime ühispildi.

Toon vahepeal välja ka mõningad kollektsioonid, mis eredamalt silma jäid. Esimene neist Gita Siimpoja loomingust. Vahva Gita tõi lavale üleni oranži loomingu, milles leidus nii sportlikkust, glämmi ja tänavamoodi. Loved it!

Lisaks inspireerivatele moeloojatele kohtasin inimesi, kes oskavad moega lausa mängides ümber käia, mitte seda liiga tõsiselt võttes. Riietus on teema, millega tasub lõbutseda! Näiteks lauljannadest sõbrannad Tuuli Rand ja Helen Adamson teevad seda minu silmis mängleva kergusega.

Brand no.8 tõi lavale suure kollektsiooni ja mul oli kohati tunne, et moeetendus ei saagi läbi. Sellest hoolimata on brändi looming ilus ja hea kvaliteediga. Plaanin ka ise lähemalt nii mõnegi asjaga tutvuda 🙂

Mammu Couture’i moemaja taga seisab vahva kaunitar Maria Tammeorg, kes loob moodi romantilistele, kaunitele ja naiselikele naistele – neile, kes tahavad seda rõhutada, et nad on kaunid ja õrnad olevused ning on selle üle uhked. Mulle see mõte väga meeldib!

Blogija Luciné Ayanian üllatas keset moenädalat stiilimuutusega, värvides oma mustad juuksed halliks. Stiilimuutust rõhutas ta kuldse helgiga outfit’iga, nähes välja lausa hot!

Blogija Meryl Mägi eristus mingil hetkel minu jaoks totaalselt ülejäänud seltskonnast, kandes šikki pruuni komplekti. Kogu tema üldilme nägi minu silmis välja expensive ja seda heas mõttes. Lisasin ta ka Anne & Stiili päeva kõige stiilsemate hulka ning nii vahva oli, et ta järgmine päev mind selle eest tänas. Tõeliselt tore neiu!

Stilist Merit Boeijkens kannab välja sügiseks lausa suurepärased värvid, leides endale selga sellised toonid, mis talle ideaalselt sobivad ja kaunistavad.

Modell Katarina Sarap kandmas oma venna Tim Bluzi hõbedast loomingut. Tšekkige tema boksikinnast kujutavat käekotti! Mega!

Moelooja Riina Põldroos tõi lavale minu uue unistuse – see roheline kleit, mis tal seljas, on täpselt sellise imelise lõikega, mis kaunistab iga naise keha.

 

Blogija Pilleriin Leet kandis moenädala esimesel päeval Cärol Otti puhvis pusa, mis kohe oma omapäraga minu tähelepanu köitis. Muide Cäroli looming oli ka mul endal riidepuu peal rippumas ja moenädalaks valmis, aga lihtsalt ei olnud tuju seekord seda selga panna….

Aksessuaaridisainer Kadri Kruus kannab musta värvi välja sündsalt ja samal ajal seksikalt. Me likey! Kõige hullem on see, et ma olen temalt soetanud juba kolm kotti ja tunnen, et vajan juba neljandat.

 

Stilist Zenja Fokin näitas moenädala esimesel päeval tõelist klassi, kandes hallitriibulist ülikonda, mille peale oli sobitatud must vest.

Pärnust pärit neiu Katrin Aasmaa viis koju Hõbenõela auhinna. “Mul on Katrini pärast hea meel, ta on nii tore tüdruk,” kostis mu ema mulle selle peale telefonis.

Mulle tohutult meeldis ka Kuldnõela nominendi Kriss Eglite kollektsioon – ta mängis oma ehtedisaini suurepäraselt moelaval välja. Stilistika oli lausa super ja ehted paistsid mustade kleitide taustal kenasti silma. Viimasel päeval sammusin Goldtime’i leti juurde ja ostsin ka endale ägedad ja minimalistlikud igapäevased kõrvarõngad.

Kudumite disainer Kristel Kuslapuu pälvis oma kollektsiooniga Kuldnõela ja pani moelaval püsti hämmastava peo. Mul oli selline tunne nagu ma oleks ägedale underground peole sattunud. Publikul tekkis selline vibe, et tahaks moelavale minna ja modellidega kaasa tantsida. Suurepärane show toetas ägedat kollektsiooni.

 

Meediaga suhtlemise eest vastutas äge naine Britta Talving, kes ka ise fierce välja näeb!

Stilist ja moelooja Karolin Kuusik on ka suurepärane moeajakirjanik, kelle andel pole minu silmis ei otsa ega äärt.

Iris Janvieri moemaja loomingus leidus esimest korda litrite sisse kastetud disaini. See triibuline kleit valmis koostöös Piret Puppartiga.

Kirill Safonov näitas oma loomingut tuntud headuses ning palju leidus plisseeritud kangast – see on sel hooajal endiselt teemaks ka mujal maailmas.

Tallinna moenädala viimane päev! Enesetunne oli mul õnneks juba palju parem kui kolmandal päeval, olin saanud kenasti magada ning tuju oli kuidagi parem. Olin võtnud eesmärgi tööasjad samal päeval valmis saada nii, et saaksin samal õhtul omale peoleminekut lubada ja järgmisel päeval muretult puhata. See kõik õnnestus mul suurepäraselt ja pühapäev oli hea päev. Üldse, hea tunne jäi sel aastal sisse! Pildil poseerin ma koos Kristina Herodesega, kes on tõeliselt äge naine ja imeline kirjutaja. Tema mahlakas keelekasutus inspireerib ka mind huvitavamaid artikleid kirjutama.

Viimasel päeval otsustasin ma samuti vintage kasuks – kandsin teksakleiti, mille soetasin vintage poest ja olen selle üle tõeliselt õnnelik. Kleidi materjal ja disain teevad figuurile tõelise komplimendi ning lisasid mu olemusele hea koguse enesekindlust.
Pean tunnistama, et kõik moenädala päevad möödusid veini mekkimise saatel. Kui tunne on väsinud ja inimestega suhelda väga ei jaksa, siis klaas ja paar veini aitavad sellele kõigele positiivselt kaasa. Ma ei taha küll alkoholi promoda, aga mingil hetkel lihtsalt ei jaksa muudmoodi, kui on vaja iga päev uuele sündmusele kapata. See annab kohati võltsenergiat nagu kofeiin seda teeb. Pärast seda on aeg õhtuste kummeliteede ja The Cowni sarja saatel paastuda.

FOTOD: Kalev Lilleorg ja Erlend Štaub

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga