Stiilselt kohtingul: mida küll selga panna?

Stiilselt kohtingul: mida küll selga panna?

Mul oli neljapäeval, 10 veebruaril suur rõõm esineda Buduaari aasta alguse peol. Aitäh selle võimaluse eest! Hoolimata sellest, et mind kimbutas pisuke palavik, suutsin oma ärevuse koondada ettekandesse, milles andsin nõuandeid, kuidas kohtingul end oma rõivastes enesekindlalt tunda.

Fotod: Maksim Toome

Kuna olin ettekande jaoks teinud märkmeid, siis avaldan need siin ka, äkki saab keegi head inspiratsiooni. Aeg-ajalt kirjutavad naised mulle, küsides, mida deidile või peole selga panna, seega olen saanud vestlustest palju mõtteid, mida ka teistega jagada. Kes on aga huvitatud koos poodlema minekust, siis minugi poolest, võta vaid ühendust ja võime koos midagi vahvat ette võtta 🙂

Kandsin Iris Janvieri kleiti, Tanel Veenre kõrvarõngaid ja Goldtime’ist pärit Swarovski kaelaehet.

Nõuannetest rääkides, siis need on tõesti vaid üldised soovitused, kokkuvõttes tead ju ise kõige paremini, milles end hästi ja kindlalt tunned. Lisaks ei maksa unustada ka, mis on sinu eesmärk. Riietega saad anda edasi sõnumeid – kas soovid luua armastavat kodu ja perekonda, otsid oma ellu nö hingesugulast, olles paadunud romantik või tahad nautida lihtsalt “üheöölõbu” 😉

Tunne end mugavalt – ära kanna midagi, milles sa pole kindel ja mis kuskilt kisub või pitsitab. Nüüd pole aeg ka mingit uut stiili katsetada, mida varem pole proovinud. Mine turvalist teed pidi ja oled kindlasti ka tänu sellele mõnusalt enesekindel. Ka kaalu kõikumist võiks jälgida – ehk on su lemmik kleit jäänud pisut suureks või hoopis kisub ja pitsitab kuskilt pärast pikka pandeemiaperioodi kodukontoris.

-Kui oled aastaid armastanud ranget minimal stiili, siis ära hakka päevapealt end muutma, selga tõmmates romantilise lillelise kleidi. Olles paadunud teksade või pükste eelistaja, siis pole ehk õige selga panna miniseelik, milles end kindlalt ei tunne.

Rõhuta oma unikaalsust – kui sul on omanäoline stiil, siis tunne end mugavalt nii nagu oled, ära hakka mängima kedagi teist. Kohtingukaaslane kindlasti hindab seda ja kui ei, siis pole ta sinu jaoks. Parem end kohe näidata sellisena nagu oled. Kui armastad erksaid värve, suuri mustreid ja palju ehteid kanda või hoopis halli rõivastust ja ilma meigita särada, siis anna aga minna! See oled sina ja just su stiil teeb su unikaalseks.

Ära paljasta liigselt, aga rõhuta oma tugevusi. Kui sul pikad jalad, peenike piht, või kaunis büst, siis miks mitte seda targalt stiliseerides esile tuua. Küll aga kipuvad naised aeg-ajalt kohtingu jaoks üle pingutama. Ära paljasta kõike korraga – avara dekolteega minikleit võib jätta mulje nagu sooviksid ööklubis meest lantida. Me ei taha tunda end meeleheitel ja ebamugavalt.

Jumestus võiks olla kohtingul pigem loomulikum kui tugevam. Sa ei lähe ju telesaate võtetele või fotosessionile, seega mida loomulikum, seda parem. Ära pinguta üle liigse kontuurimise või silmade süsimustaks värvimisega. Kaunis terve jume ja vallatu lainerijoon mõjuvad jällegi väga seksikalt. Huuled võiks olla pigem roosaka või virsiku alatooni kui erkpunased. “Kes teab, äkki läheb suudlemiseks?” ütles kunagi üks mu sõbranna enne uksest välja astumist, vahetades punase huulepulga naturaalsema vastu välja.

Mida ma ei soovitaks? Jällegi, nii ei pea tegema, aga võib. Olles aga meestega suheldes tagasisidet saanud, siis näiteks punane värv ja julge leopardimuster ei lähe peale väga paljudele. Kõige hullem on veel nende kahe kooslus! 😀 See paneb mind muidugi muigama, sest mäletan, et olen ise nende kahe asja nii eraldi kui koos kandmist väga nautinud. Praegu aga meeldib mulle neid outfiti juurde lisada särtsu andmiseks, aga mitte pigem põhielemendina kanda. Punane võib mõningate inimeste jaoks mõjuda koguni agressiivse, jõulise ja väljakutsuvana. Või kas sa sooviks olla erkkollases või särtspunases nii, et terve restorani pilgud just sinul oleks? Kui jaa, siis muidugi! Lihtsalt ole teadlik sellest, mida soovid saavutada.

Armsalt mõjuvad naiselikud lillemustrid, hõlmikkleidid, mahedad toonid. Ka pükskostüüm on ilus valik, vali vaid ametliku lõikega pintsaku alla naiselik pluus, lisa juurde kaunid ehted, et range kostüümi olemust pisut tasakaalustada.

  • Kui kohtingu jaoks uut rõivaeset soetama suundud, siis soovitan Eesti disaini kasuks. Tihti antakse sulle kohapeal head nõu ning kui kuskilt on vaja midagi parajaks õmmelda, siis salongides kohapeal sageli ka sellega tegeletakse. Nii võid olla kindel, et saad väärt rõivaeseme, mis sulle hästi istub ja millega võid vallutada nii kohtinguid kui töövestlusi. Kui kohapeal kiidetakse absoluutselt iga rõivaeset, mille selga paned, siis soovitan pisut skeptiliselt suhtuda. Need kohad, kus tasakaaluka pilguga rõiva istumist jälgitakse on parimad! Näiteks olen mina head nõu saanud Diana Arno, Tiina Talumehe, Virtuoza, Kirill Safonovi, Iris Janvieri, Brand NO.8, Oksana Tanditi, Perit Muuga, Embassy of Fashioni moemajades, aga neid kohti on veel.

Kokkuvõttes: võta kohtingust viimast ja naudi olemist! Söö seda, mis sulle meeldib ning kui mees on ebameeldiv, ära raiska tema peale oma aega 🙂 Kui aga oled mõnusas pikaajalises suhtes, siis ei tähenda see seda, et nüüd peaksid loorberitel puhkama ja kaunid kleidid kappi unustama. Näe aeg-ajalt kaunis välja ka kodus patseerides või niisama koos lõunatades. Jah, alatasa ei jaksa tippvormis olla, aga end kohtingu jaoks särama lüüa on mõnusalt eriline teie mõlema jaoks.

Vaata galeriid vahvast peost, Juss Haasma esinemisest ja Kameo moeetendusest:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga