Everybody knows how I looove shopping! Aga! Ostlemine ei olnud Horvaatia puhkuse ajal sugugi lihtne. Esiteks oli meil koguaeg kiire ja teiseks olid mul Spliti tänavaturule suuremad ootused, kui asi väärt oli. Õnneks tegi kohalik disain silmale tõeliselt pai.
Külastamata ei jäänud ka paar kiirmoe poodi ning ühel päeval Spliti linnaga tutvudes astusime sisse Bershkasse, kust omale suure soodukaga vintage denim teksatagi skoorisin. Needid ja kleebised lihtsalt võitsid mu südame ja kotti ta rändas. Eurodes läks ta maksma kuskil 12 kanti.
Kesklinna mannetute turuputkade vahel seigeldes avastasin pisikese butiigi, mis oli maast laeni ägedaid ja trendikaid rõivaid täis. Kohe hakkas mulle silma see nahast kollane kott värvika paelaga ja pikka mõtlemist enam ei olnud. 
Olles mõnusas butiigis natuke seigelnud ja paari asja proovinud, avastasin selle lillelise seeliku, mis tundus esialgu küsitava pikkusega, aga selga proovides mõtlesin riskida ja seda kokku sobitada just madala kingaga. Ma olin piisavalt lucky, et sattuda sinna soodukate ajaks nii, et kokku soetasin kaks asja 50 euro eest. Eestist vaevalt nii lustaka disainiga nahast kotti sellise hinnaga saab!
Muide, selle fotoseeria tegime päeval, kui kuumust oli 35 kraadi, aga kuna olin nii sihikindlalt otsustanud asjad üles pildistada, siis ei tundunudki see enam mulle nii talumatu. Kihk kohe pärast pildistamist ujuma minna ei kadunud siiski…
Muide, uhiuued siltidega rohelised rihmikud leidis mu ema mulle Tallinnast teise ringi poest. Selle suve valge lemmikmaika on Zara toodang.
Tumesinised sameti ja Swarovski kristallidega päiksekad on Italia Independent brändilt ja minu selle suve suured lemmikud.

Seeria lõpuks aga üks meeldejääv poeaken Splitis.
…ja midagi ilusat Horvaatia kohalikult disainimaastikult. Avastasin ühest poekesest kotibrändi nimega Mura Pehnec, ja muide, neil ei ole valmistatud ühtegi samasugust käekotti. Eurodesse arvestades peaks ühe unikaalse koti eest natuke üle 300 välja käima. Ägeda disaini eest why not!
Yes please! 
Kokkuvõttes leiab Horvaatias küll, mille eest raha välja käia, aga seda mitte tänavaturul, vaid kohalikes butiikides ja kitsastesse tänavatesse peidetud disainipoekestes.
Fotod Kermo Vahula & Meisi Volt