Raamid või klaasid: mis on prillide juures kõige tähtsam?

Raamid või klaasid: mis on prillide juures kõige tähtsam?

Mina kui paadunud moetoimetaja ja -entusiast olen alati arvanud, et prilliraamid on ülitähtsad. Kannan neid ju igapäevaselt ja nad on osa mu stiililoost, olles kujunenud lausa nö kaubamärgiks. Koos punaste juustega ofkoors. Aga mis on olulisem, kas raamid või klaasid? Milline on parim prill?

Minu töö puhul istun ma palju arvuti ees, ükskõik, kas olen siis panemas kokku uut moeartiklit või töötlemas hiljutist pildiseeriat, kõik see kurnab mu silmi. Lisaks on mu käe külge justkui kleebitud mobiiltelefon – pean ju pidevalt kõigega kursis olema! Mingi hetk aga avastasin, et on suur vahe, mis mul ees on, seega jagan oma “valgustumist” ka teiega. Kaasa aitas mind selles maailma juhtiv korrektsiooniläätsede tootja ja müüja Essilor. Ilus prilliraamide valik pärineb Eagle Visioni poest.

Minu kogusse lisandus mõni aeg tagasi kolm paari eriilmelisi prille. Pärast mõningat testimist saan ka asjast lähemalt kirjutada, et millised elemendid on lisaks disainile tähtsad, kui oled kappamas poodi uute järele. Üks asi, mille kohe ära mainin on see, et prille peab olema mitu. Jah, iga riietusega ei sobi kõik raamid, aga kui tahame oma silmi hoida, siis peab arvestama ka ekraanide valgusega, päikesega ja sellega, kui palju me oma silmi tegelikult koormame ja mida enamasti vaatame.

Esimene paar: peegeldava kattega Furla ovaalsed raamid, mille klaasid muudavad tooni vastavalt valgusele ja UV valgusele.

Need prillid on minu edevuse rahuldamiseks – peegelklaas näeb mõnusalt efektne välja ning raamid ise ka ülimalt cool’id. Kohe, kui raame Eagle Visionis nägin, teadsin, et NEED on mul puudu! 🙂 Transitions-klaasid tähendavad intelligentseid isetumenevaid klaase, mis kaitsevad silmi ereda valguse eest. Kui olen ruumis sees, siis paistab silm läbi ja säilib mõnus helkiv peegelpind, kui lähen päikese kätte, siis silma enam näha pole ja tumedad klaasid töötavad peeglina.

Pean tõdema, et tõeliselt mugav tunne on see, kui ei pea prille vahetama – poes käies või õues olles saan hakkama samade prillidega ilma, et peaksin ereda valguse käes silmi kissitama. Lisaks muudab mänguline raami-klaasi kombo ka igava outfit’i põnevaks. Küll ei sobi nad hämaras ja pimedas kandmiseks, sest peegelklaas tekitab pisut segadust, peegeldades valgust (näiteks tänavavalgustust või mööduva auto tulesid) ka silma tagasi. Päevasel ajal aga super valik, rõõmustades mind ka rannas!

Teine paar: Tom Fordi mustad badass-raamid, mille klaasid on mugavad, kui tööd on palju

Need mustad prillid on praeguseks minu lemmikud! Essiloris said raamid külge EyeZeni kerge nutitoega prilliläätse, millega mu silmad väsivad telefoni vaadates vähem. Lisaks on klaasidel veel vinge Crizal Sapphire peegeldusvastane kate, mis on pea nähtamatu, olles vett ja mustust hülgav ning antistaatiline.

Minu lemmik on aga klaasidel olev Eye Protect System, mis blokeerib suures osas kahjuliku sinise valguse, lubades mul ka õhtusel ajal arvuti eest istudes artikleid trükkida või pilte töödelda, ilma, et ma silmi väsimusest välja kraapida sooviks. Sellised klaasid on igale arvutiga töötavale inimesele ülitähtsad ja ma reaalselt tunnen tööd tehes vahet, kas mul on vanemad prilliraamid ees või need Tom Fordid.

Mitte ainult päike pole meie silmi kahjustav.


Presidendi Roosiaia vastuvõttu kajastamas, seljas Kirill Safonovi kleit ning silme ees Tom Fordid koos Essilori klaasidega.

Kolmas paar: Hook LDN päikeseprillid

Jah, see pole mingi uudis – päikeseprillid on vajalikud. Eelmine suvi ma lihtsalt piinasin oma silmi ja ajasin kuidagi ilma läbi. Isegi jaanuari Egiptuse reisil polnud mul päikeseprille, vaid ainult kaabu peas. Aga valgus peegeldab meie silma igaltpoolt.

Mustad suured prilliraamid said ette polariseeritud päikeseklaasid pluss Crizal Sun UV katte, mis filtreerib välja horisontaalsuunas peegeldused. Sajaprotsendiline UV-kate sai veel lisaks läätsede tagapinnale peegeldusvastase katte ja esipinnale mitmekihilise vastupidavust hoidva katte.

Need olid minu lemmikud puhkuseprillid, millega oli Türgi päikese all ideaalne asju ajada ja rannas mõnnatada. Hea on teada, et mustad klaasid ka reaalselt kaitsevad mu silmi, mitte ei ole tumedad vaid silmapetteks.

Ja lisaks, sammun ju nüüd kolmekümnendaid eluaastaid, seega olen end viinud kurssi, et päikese käes kissitamine põhjustab kortse. Seega, naised ja mehed, korralikud prillid ette!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga