FOTOD: Tiina Talumees 25 ja minu lemmikud look’id

FOTOD: Tiina Talumees 25 ja minu lemmikud look’id

Veerand sajandit on moedisainer Tiina Talumees alustanud iga oma argipäeva, et luua maailma ilu ja täita naiste rõivaunistusi. See missioon on kui tema soontes voolav veri – tema olemuse üdi. Selle olulise aastanumbri tähistuseks tõi Tiina moelavale seekord lausa kaks suurejoonelist kõrgmoe vaatemängu ning koostöös Goldtime´ga ka oma esimese autorehete kollektsiooni. 

“Moemaailm on üks keeruline keskkond, kus toimetada. Konkurents on tihe ja kõike on ju nii palju. 25 aastat moeloomingut on tohutu tahtejõu medalikandidaadi saavutus ma ütleks. Eks selle aja sisse on mahtunud kõike – väga keerulisi hetki ja väga ülevaid emotsioone. Küll aga ei ole ma kordagi tundnud, et no enam ei jaksa, rohkem ei taha. Mood on minu elustiil ja eneseväljendus, ilma milleta ma ei hinga,“ peegeldab disainer oma sügavat armastust rõivadisaini vastu.

Kollektsioonid Must valges ja Sinine on ärakiri Tiina olevikutajust. Need jutustavad lugusid kuumavast kirest, kurbusest ja jumalikust tõest, kõige ilusamatest värvidest ja kriipivatest kontrastidest, valgusest ja varjust, valust ja võimust, aga ennekõike haprast ilust, mis varjutab pettumuste tragöödia, vaatab otsa ja naeratab, alati siiralt.

„Sel aastal otsustasin, et vallatlen üle hulga aja priiskavalt glamuursete materjalidega. Küll muidugi siiski vastutustundlikult! Seega on igal isendil kollektsioonides oma kindel eesmärk jääda eetiliseks meie närbuvas maailmas ja rääkida oma lugu või mälestus,“ mõtiskleb Tiina.

 Sinise kollektsiooni puhul on tegemist suhteliselt eklektilise kooslusega, mida hoiab ühise nimetaja all vaid rõivaesemeid ühendav värv. See on disaineri lemmik-materjalide ja faktuuride paraad, aastatepikkuse kogemuste ja eelistuste kokkusõlmimine. „Sinise taevalikult tasakaalustav rahu ja usaldus elu protsessidesse loob minu jaoks selle värvi ümber väga erilise aura ning seda tunnet tahaksin endast edasi jagada,“ selgitab disainer oma valikute tagamaid.

“Must valges” aga jalutab Tiinaga igavikulistel klassikaradadel. Peamine rõhk geomeetrilistel art deco maigulistel ehetel, mille fooniks on loodud kontrastidel põhinev eriline rõivakollektsioon. Koostöös Goldtime’ga valminud ehted räägivad selget keelt Tiina esteetikast ja väljendavad tema maitsepaletti. Musta maagiliselt kütkestav kõiksus vastandumas valge aukartust äratava puhtuse ja lootusega.  

Goldtime’i juveelehete ostujuht Aveli Kippari lisab: „Meie koostööna loodud ehtekollektsioon on tõeliselt ainulaadne. Tiinaga esimesi disaine joonistades, teadsime mõlemad, et tahame luua midagi ajatut, midagi kõnekat ja samas modernset. Midagi, mis täidaks naisi enesekindlusega ja väljendaks nende sisemist maagilist jõudu. Olen ääretult uhke ja tänulik, et kõik see on saanud justkui unistuste ehte vormi ning armastusega loodud ehted täidavad ka kandjate unistused.” 

Koos kallite moemaanide Merit Boeijkensi ja Kristina Herodesega moeetendust ootamas.

Head partnerid, ilma kelleta ei oleks võimalik nii suuri ettevõtmisi ellu tuua, on läbi aastate olnud Tiina unistuste teostamise jõud. Kogu selle loomeilu tõid publikuni Instrumentariumi pilku teravdavad prillid, Maserati luksuslik sõiduelamus, Koskenkorva meeleolukad joogid, Lindti magusad emotsioonid, Värska terviseturgutus, Max Factori ja Wella iluloome ning Stiilikanali energia.

Fotod: Kalev Lilleorg ja Maksim Toome

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga