ERKI Moeshow kuulutas välja tänavuse võitja

ERKI Moeshow kuulutas välja tänavuse võitja

Laupäeval, 11.juunil peeti Eesti Kunstiakadeemias pöörast moepidu ERKI Moeshow-d! 40ndat juubeliaastat tähistanud ERKI võitja tiitli pälvis rahvusvahelise žürii valikul Eneken Johanson kollektsiooniga ‘’WHO LET THE DUST OUT’’.

Eesti Kunstiakadeemia tudengitest koosnev korraldusmeeskond tõi taaskord publikuni meeldejääva vaatemängu. Jõud ühendasid akadeemia erinevate erialade tudengid, kes moodustasid ERKI all mitu erinevat tiimi alates lavakujundusest meediasuheteni ning üheskoos loodi platvorm 16 erinevale disainerile, kes esitlesid sündmusel ühtekokku 14  kollektsiooni.

Mairo Seire kollektsioon.

ERKI Moeshow 2022 võitjaks osutus aga Eneken Johanson kollektsiooniga ‘’WHO LET THE DUST OUT’’, kes pälvis võidutöö loomise eest 1200 euro suuruse preemia. Teisele kohale tuli Mairo Seire, kollektsiooniga ‘’Põrmandurõõva’. Kolmanda koha võitis Siim Oja, kollektsiooniga ‘’Define:chimera, cute, eerie’’. Tradehouse eriauhinna pälvisid Anastasia Pjatakova ja Ron-Jonas Verlin. Sustainable Fashion Week Vilnius eriauhinna pälvisid Mairo Seire, Eneken Johanson ja Joanne-Heleene Sõrmus. EKA videoproduktsiooni eriauhinna, mille kunstiline juht on Läti moedisainer ja loovisik Rolands Peterkops, võitsid Ron-Jonas Verlin, Eneken Johanson, Siim Oja ja Mairo Seire.

Siim Oja kollektsioon

Parimatest parima kollektsiooni selgitas välja rahvusvaheline žürii, kelle koosseisu kuulusid:

Katie Dominy, Tanel Veenre, Liis Eesmaa, Kristi Pärn Valdoja, Rolands Peterkops, Marite Mastina Peterkopa, Annamari Vänska, Johanna Maria Parv, Kristel Sooaru, TITA, Signe Kivi.

Eneken Johansoni kollektsioon.

Žüriisse kuulunud Signe Kivi sõnul on katsumus võrrelda piirideta loovust ja väga selgelt läbimõeldud kontseptsiooni. Eesti Kunstiakadeemia endise rektori sõnul on nii selged jutustused kui taaskasutus aga miski, ilma milleta ei tohiks moodi üldse luua. Eriilmelise žürii ühise töö tulemusena jõuti aga järelduseni, et seekordse konkursi peaauhind kuulub praktilisuse ning loovuse ühendanud Eneken Johansonile, kelle kollektsioon “WHO LET THE DUST OUT” oli inspireeritud päriselulisest esimese kodukoha renoveerimisest.

Vaata galeriist kõiki kollektsioone:

ERKI Moeshow toimumisele aitasid kaasa Viru Keskus, Eesti Kultuurkapital, Kevin Murphy ja Massimo Morello ning Tradehouse.

Minu TOP 12 lemmikut komplekti, mida kannaks ise rõõmuga:

Ron Jonas Verlin
Ron Jonas Verlin
Merily Mikiver ja Marion Mölder
Merily Mikiver ja Marion Mölder
Mairo Seire
Mairo Seire
Grete Laba
Laura Luize Valtere
Anastasia Pjatakova
Joanne-Heleene Sõrmus
Romet Kaljo
Alice Pärtelpoeg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga