MINU KEHA: kuidas ma kaalust 9 kilo kaotasin
Kuna selle kohta on mu käest nii palju küsitud, uuritud ja komplimente tehtud, siis otsustasin oma kogemuse kaalunumbri jälgimisel kirja panna siia. Olin päris mõnda aega hädas sellega, et ei saanud kuidagi kaalust alla ja tundsin end paksuna. Trenni ma muidugi teha pole viitsinud ja seega üritasin asja reguleerida toitumisega. Avastasin hiljuti, et kui kaalusin mõned aastad tagasi 61, siis täna olen läinud 52 kilogrammi peale. Mida kõike ma endaga teinud olen?
1. Suhkur
Ma ei osta omale koju magusat ega kanna ka käekotis mõnda šokolaadi. Koogikesed, küpsised ning magusad mullijoogid, limonaadid on samuti out. Kui tekib väga suur isu jogurti järele, saab osta näiteks keefiri ja banaani ning sellest ise midagi kokku keerata. Ainuke suhkur, millest ma ei ole suutnud loobuda, on 1/3 teelusikatäis mett kohvi või tee sees. Kuna ma armastan aeg-ajalt alkoholi ja kokteile tarbida, siis minu jaoks on juba ammu rumm-koola asendunud mulliveega viina või gin-tooniku vastu.
2. Liha ja kartul
Mingi hetk hakkasin tundma, et mu keha ei ole väga õnnelik, kui söön koos liha ja kartulit. Muide, liha söömist olen vähendanud nagunii tunduvalt, aga kui isu on, siis kas hea värske salati või soojade juurviljadega. Minu uus lemmik on bataat ja vahel ka brokoli või lillkapsas. Salatitest armastan kiirelt kokku visata avokaado, tomati ja sibula. Vahel juhtub, et muud ei jõuagi kõrvale teha. Muide, päris mitmes kohas saab Tallinnas tellida ainult kartuleid juustu või mõne muu isuäratava lisandiga. Soovitan näiteks Kalamajas asuvat Uulitsat või Puud (seal on võimalik friikaid tellida viie eri lisandiga). Vana hea on ka kodune praekartul sibulaga.
3. Sai ja nisujahu
Igasugune valge sai, makaronid ja nisujahu põhjal valmistatud küpsetised või leivad ei ole minu jaoks enam teema. Kuna armastan võileiba (eriti hommikul) süüa, siis kasutan põhjana hoopis riisi- või maisikoogikesi, mis on ühtlasi gluteenivabad. Kui sinna peale panna toorjuustu, sinki, praemuna, salatilehe, marineeritud kurgi, on unistuste võiku valmis. Kui vahel juhtub, et isutab hea burgeri järele, siis jätan pealmise saia söömata või uurin, mida pakutakse portobello seentega. Pastade tegemisel vahetasin klassikalise makaroni välja maisist või munast valmistatud omade vastu.
4. Liikumine
Jah, trenni ei ole ma ikka veel viitsinud minna ja ma ei hakka seda ka uue aasta lubaduste sekka suskama. Pigem armastan palju kõndida ja olla aktiivne muudmoodi. Avastasin, et olles nädal aega suvisel ja pingelisel Muhu Väina regatil pildistanud, langeb mu kaal mitme kilo võrra ja pärast üliaktiivset suvist road tripi Horvaatias samamoodi. Õnneks ma pärast reisi enam juurde ei võtnud ning jätkates targa toitumisega, langes mu kaal veelgi.
5. Kohv ja piim
Olin mingi aeg väga suur cappuccino austaja ning läks kohe 2-3 tassi päevas. Tundus, et see ärritas mu keha ja kõht oli pidevalt punnis. Lõpuks mõtlesin, et teen lihtsalt katse ja jätan piimaga kohvi ära ning pean tõdema, et pärast seda on tükkmaad kergem olla. Juusiis ei ole piim ja laktoos päris minu teema.
Ühesõnaga, minu kokkuvõttev mõte on see, et tuleb kuulata oma keha. Kui midagi on valesti, annab ta sellest märku ning seda ei maksa eirata. Tulemuseks on parem enesetunne ja ilusam kehavorm 😉
Koos Olav Osoliniga tema raamatu esitlusel. Sellist ümberhoidvat sametit ei julgenud ma varem kanda, aga täna näeb see mu seljas väga hea välja.
Hea kompliment on naise kehale pihta rõhutav lai vöö. Muide, viimane püksipaar, mille ostsin, on juba numbriga 34, sest suuremad kipuvad halvasti istuma.
Fotod: Kalev Lilleorg, Jörgen Norkroos, Erlend Štaub, Marianne Ubaleht, Karen Härms ja Robin Roots.
4 Replies to “MINU KEHA: kuidas ma kaalust 9 kilo kaotasin”
Viimane pilt on eriti hurmav. Tõsi, järgmiseks sooviks postitust muust aktiivsest eluviisist 😀
Hahaha! Lisaks kõndimisele võib näiteks lifti asemel trepist minna või selle asemel, et toitu koju tellida ikka poes ära käia. Ma ikka loodaks suvel taas bussi asemel hoopis rattaga tööl käia 😉
Aga Sina oled ju tõukerattaboss, peab eeskuju võtma!